JOGOVÉ KRUHY - Džapa walk, prechádzka s mantrou v Nitre - 15. október 2018

Jogové kruhy sa začínajú už v aute. Stretávame sa na parkovisku, každý rovno z práce, a stíhame to s odretými ušami . No dobre, chvíľu meškáme, a tak sme dali vedieť nitranom, že prídeme neskôr. Každý ešte tak trochu v tempe zhonu každodenných povinností usadá do auta. Tak... Zvládli sme to. Sme tu všetci. Postupne sa každý začne uvoľňovať a vtipkovať. Už na diaľnici sme všetci veselí, pokojní a pripravení na Jogové kruhy, dobre naladení. Niet nad čas strávený so spriaznenými dušami.

Na miesto činu sme prišli zázračne včas, napriek tomu, že sme vyrážali o pätnásť minút neskôr. Tu nás už čakal prvý človek a postupne prichádzali ďalší. Vybrali sme sa pešo k hradu a všetci boli v družnej debate. Prechádzali sme centrom mesta, kde si mnohí z nás zaspomínali na časy, keď Nitru navštívili. Tváre ľudí žiarili a všetci si užívali spoločnosť ostatných jogínov. Tá zaujímavá časť nás však ešte len čakala. Po krátkej prechádzke sme dorazili k historickým budovám v podhradí, z ktorých priam šepkali dejiny. Tu nám jeden z účastníkov povedal čo-to o histórii nielen Nitry, ale aj hradu a jeho okolia. Všetci (teda aspoň cezpoľní istotne) počúvali so zatajeným dychom. Bolo ľahké ponoriť sa do svojho vnútra a precítiť informácie o histórii.

Tu sme začali náš džapa walk. Miesto to bolo skutočne ideálne, pretože cesta vinúca sa k hradu bola pokojná a takmer sme nestretli ani živáčika, nehovoriac o neexistujúcej doprave. Každý si užíval ticho a mantru plnými dúškami.

Zrazu neexistovalo nič, len ÓM Namó Nárájenája. ÓM Namó Nárájenája. ÓM Namó... Na tvárach sa zračili pokojné a spokojné výrazy.

Keď sme dorazili k hradnej bráne, počkali sme oneskorencov majúcich pomalšie tempo a všetci sme si posadali na múrik. Takto naladení sme urobili spoločnú meditáciu pre Matku Zem. Bol to nádherný zážitok, ktorí si iste radi niekedy zopakujeme. Pokračovali sme vo výstupe na hrad pomalým džapa walkom, ktorý sme ukončili až na samom vrchu, odkiaľ sme pozorovali nádherný výhľad pri zapadajúcom slnku.

Posledné zubaté lúče slnka zapadali a my sme sa ticho pozerali na úžasný výhľad, ktorý nám Matka Zem pripravila. Postupne ľudia začali hovoriť, smiať sa spolu a užívať si spoločnosť jeden druhého. Čas strávený s ďalšími jogínmi je vždy vzácny a inšpirujúci. Džapa walk sa nám zapáčil tak veľmi, že sme sa rozhodli kráčať s mantrou aj smerom dolu, do mesta, avšak rýchlejším tempom. Cestou späť sme objavili indickú reštauráciu, kde zvažujeme zavítať na niektorom z budúcich Jogových kruhov a pochutnať si na tradičných vegetariánskych dobrôtkach.

Pri príchode do Media Houseu sme vyzdvihli novú účastníčku OM Chantingu a mohli sme sa začať s prípravami. Čakala nás príjemne teplá miestnosť, dokonca až tak, že sme museli začať zhadzovať nadbytočné vrstvy oblečenia. OM Chanting sa niesol v podobnom duchu ako džapa walk – silnom a pokojnom. Po OM Chantingu sme si zamaškrtili na dobrôtkach, čo ľudia priniesli, a rozvinula sa živá debata o nadchádzajúcej udalosti – pobyt so Svámim Kurunandhom v Čiernom Balogu na tému Bhagavadgíta. Verím, že tí, ktorí mali pocítiť volanie, ho pocítili a uvidíme sa na pobyte.

Takto naladení sme sa plynule pustili do spoločného cvičenia Atma Kriya Yogy, ktoré bolo, ako vždy, napĺňajúce a presiaknuté láskou. Atma Kriya Yoga je dar, ktorý nám umožňuje spoznať svoju dušu a objať Boha vo svojom vnútri. Verím, že každý cíti vzácnosť spoločne zacvičených chvíľ, kedy sila krije exponenciálne rastie. Toto sú momenty, keď sme vďační za život, za spoločné cvičenie i plynutie, za možnosť zažívať každý okamih v láske a s láskou. Pretože láska je cesta, láska je cieľ.

glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8