Čo je joga?

Táto otázka nenecháva chladnými mnohých odborníkov na rôzne oblasti súvisiace so skvalitnením ľudského života. V našich podmienkach sa jej chápanie väčšinou spája s fyzickým cvičením. Áno, aj takto môže joga vyzerať, avšak nielen takto! Slovo joga pochádza so sanskrtu a znamená jednotu. Jednotu nášho tela, mysle a aj duše.

Cesta fyzického cvičenia iste nemôže byť jediná cesta, ktorá tam vedie. Sú rôzne spôsoby koncentrácie, načúvania, meditácie, vydávania zvukov, vizualizácie, prepojenia a stimulovania našich energetických dráh a prúdenia životnej sily v organizme, uvoľňovacie a relaxačné techniky a tiež aj upokojenia našej mysle paradoxne jej  „nakŕmením“ v podobe potrebných odpovedí na otázky, ktoré si dávame.

Všetci hľadáme svoju vlastnú jogu, a teda harmonickú jednotu celej našej bytosti. Joga je preto cestou a cieľom zároveň.

Objavovať, ktorá cesta je tá vaša, je nádherné. A ak sa to deje za podpory a blízkosti podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí sú otvorení a vítajú akúkoľvek cestu bez posudzovania alebo iného „prerábania“ tej vašej, tak toto sú dokonalé podmienky pre vaše putovanie v tomto svete. Sloboda, s ktorou prichádzate do Jogových kruhov je rešpektovaná a ctená.

Jogové kruhy poskytujú možnosť odhaľovať a skúšať, nezáväzne ochutnávať a na sebe pozorovať, čo je pravá joga pre každého zúčastneného. A tak sa vám môže stať, že absolvujete túru do hôr, inokedy si pozriete film o svätcovi, pri ďalšej príležitosti upečiete zdravý dezert, alebo budete bláznivo tancovať za spevu energických mantier! Toto všetko je totiž joga!

glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8