Jogové kruhy

Joga má v dnešnom svete mnoho podôb. Je obľúbená u rôznych skupín ľudí nevynímajúc deti, športovcov či dokonca politikov, manažérov… Prinášajú nám ju skutoční majstri jogíni a prispôsobujú nášmu spôsobu života tak, aby sme ňou dokázali efektívne pomáhať sebe a svojmu okoliu.

Ak ste mali to šťastie pred 40 rokmi stretnúť kolegu jogína, určite ste spolu strávili deň v náruživom rozhovore. Pretože joga pozdvihuje ducha a ľudí spája. Dnes sa joga stáva súčasťou bežného života a hoci množstvo smerov a techník sa môže javiť ako rozdielnych či dokonca protichodných, vždy sa  radi stretneme a hoci sme rozdielni, cítime sa spolu dobre. Pretože joga skutočne naďalej a neustále pozdvihuje ducha a ľudí spája.

A práve z takýchto priateľských stretnutí vznikli veľmi spontánne JOGOVÉ KRUHY a postupne nabrali svoju dnešnú podobu.

Našli sme spôsob, ako spojiť všetkých do jedného kruhu. Ako s rešpektom a úctou k individualite každého jednotlivca a jeho osobnej cesty vytvoriť malé veľké spoločné dielo.

Našli sme zjednocujúcu techniku OM Chanting, ktorá je určená skutočne všetkým. Naladením sa na zvuk ÓM takto pravidelne každý mesiac v štyroch krajoch Slovenska otvárame naše neformálne JOGOVÉ KRUHY. Nejde o filozofické dišputy ani o odborné prednášky. Ide o zažívanie jednoty v rôznorodosti. O jednoduché stretnutie v kruhu ľudí, s ktorými sa len cítime dobre. Pretože jogu nemusíme žiť iba pol hodinu na karimatke, môžeme ju žiť v každom momente. A práve na Jogových kruhoch sa toto deje.

Po spoločnom OM Chantingu sa program Jogových kruhov variabilne mení podľa toho, čo ľudia potrebujú, čo si sami želajú a vyberú. Najobľúbenejšou aktivitou je spievanie mantier či čítanie príbehov indickej mytológie, ale aj vegánsky piknik, prechádzky v tichu, vedené meditácie a mnoho iného.

Staňte sa súčasťou jedného z Jogových kruhov, alebo navštívte na svojich cestách akýkoľvek najbližší Jogový kruh. 

glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8